خرید فالوور

نحوه برنامه ریزی Stories های اینستاگرام

اگر شما از Stories به عنوان بخشی از مخلوط بازاریابی اینستاگرام خود استفاده می کنید ، احتمالاً این سوال را داشته اید: آیا می توانم Stories اینستاگرام را برنامه ریزی کنم؟

خوب ، خبر عالی – پاسخ مثبت است! اکنون می توانید با استفاده از برنامه ریز Instagram Story در Hootsuite یا Facebook Business Suite ، Stories خود را از قبل ایجاد ، ویرایش و برنامه ریزی کنید.

در این پست ، ما به تنهایی مزایای برنامه ریزی استوری های اینستاگرام را به جای انتشار در حین پرواز ، شامل موارد زیر می کنیم:

  • صرفه جویی در یک تن از زمان
  • سفارشی کردن Stories با ابزارها و الگوهای ویرایش را آسان تر می کند
  • پرهیز از اشتباه تایپی و اشتباهات تصحیح خودکار

ما همچنین شما را در روند دقیق نحوه برنامه ریزی Stories اینستاگرام راهنمایی می کنیم.

خواننده بزرگی نیست؟ برای نمایش آسان و بصری نحوه برنامه ریزی Stories اینستاگرام ، این ویدئو را تماشا کنید:

آیا برنامه ای برای زمانبندی Stories اینستاگرام وجود دارد؟

شما نمی توانید Stories را مستقیماً در اینستاگرام برنامه ریزی کنید. اما می توانید از برنامه یا داشبورد Hootsuite برای برنامه ریزی Stories اینستاگرام استفاده کنید. از ماه مه ۲۰۲۱ ، همچنین می توان از طریق Facebook Business Suite برنامه Instagram Stories را برنامه ریزی کرد.

نحوه برنامه ریزی Stories اینستاگرام با استفاده از Hootsuite

به دلیل محدودیت API اینستاگرام ، برنامه ها و نرم افزارهای شخص ثالث نمی توانند مستقیماً در Instagram Stories منتشر کنند. این بدان معنی است که هنگامی که Story خود را ایجاد و برنامه ریزی می کنید ، فقط چند مرحله اضافی وجود دارد که می توانید مستقیماً در برنامه Instagram انجام دهید.

اگر تا به حال از جریان کار اعلان تلفن همراه برای برنامه ریزی پست ها برای فید اینستاگرام خود استفاده کرده اید ، از قبل می دانید که چگونه این کار را انجام دهید. اگر عادت دارید مستقیماً پست های اینستاگرام خود را منتشر کنید ، روند کار کمی متفاوت به نظر می رسد.

دقیقاً نحوه کار آن در اینجا آمده است.

قبل از شروع ، مطمئن شوید که از آخرین نسخه های برنامه Hootsuite * و Instagram استفاده می کنید.

شما می توانید استوری های اینستاگرام را روی دسک تاپ خود ایجاد و برنامه ریزی کنید ، اما برای تکمیل مراحل انتشار به هر دو برنامه تلفن همراه نیاز دارید.

* برنامه ریزی Instagram Stories برای کاربران حرفه ای و بالاتر در دسترس است

مرحله ۱: استوری اینستاگرام خود را ایجاد و برنامه ریزی کنید

۱٫ از داشبورد Hootsuite ، روی پیکان کشویی کنار دکمه سبز New Post کلیک کرده و New Story را انتخاب کنید .

۲٫ در قسمت ارسال به ، مشخصات (بازدید کنندگان) اینستاگرام را که می خواهید Story را به اشتراک بگذارید انتخاب کنید.

۳٫ حداکثر ۱۰ تصویر و فیلم برای Story خود را در قسمت Media بکشید و رها کنید یا برای بارگذاری روی انتخاب پرونده ها کلیک کنید .

یا ، برای ایجاد یک داستان با استفاده از تصاویر رایگان سهام یا دارایی های تصویر از کتابخانه محتوای Enterprise خود ، روی Open Media Library کلیک کنید .

به خاطر داشته باشید که هر فایل تصویری حداکثر ۵ مگابایت و فیلم ها حداکثر ۶۰ ثانیه طول دارند.

شما همیشه می توانید ترتیب نمایش عکس ها و فیلم های خود را در داستان خود تغییر دهید. به سادگی آنها را در لیست سمت راست داشبورد خود بکشید و رها کنید.

۴- روی ویرایش تصویر در زیر هر پرونده کلیک کنید تا دارایی های Story خود را با استفاده از ویرایشگر تصویر Hootsuite آماده کنید.

۵- در منوی Transform ، روی Story در Instagram کلیک کنید تا عکس شما در اندازه درست بریده شود.

عکس صفحه از جریان کار برنامه ریزی استوری اینستاگرام در Hootsuite

۶٫ ویرایش های دیگر را برای شخصی سازی تصویر خود با استفاده از فیلترها و ابزارهای Adjust و Focus اعمال کنید .

ابزارهای ویرایش در برنامه ریز داستان داستان Hootsuite

۷٫ با قاب ها ، برچسب ها و ابزار قلم مو خلاقیت ایجاد کنید و متن همپوشانی خود را اضافه کنید.

تصویر صفحه از قاب بندی در برنامه ریز اینستاگرام Hootsuite

به خاطر داشته باشید که برچسب ها و متنی که با ابزار ویرایش تصویر اعمال می کنید در Stories قابل کلیک نیستند. در مرحله بعدی هشتگ ها ، پیوندها و سایر عناصر تعاملی را اضافه خواهید کرد.

وقتی از تصویر خود راضی هستید ، روی ذخیره کلیک کنید .

۸- از قسمت پیش نمایش در سمت راست استفاده کنید تا م Storyلفه های Story خود را بررسی کنید و مطمئن شوید همه چیز عالی به نظر می رسد.

۹٫ اگر می خواهید پیوندها ، هشتگ ها یا سایر اجزای متنی تعاملی را به Story خود اضافه کنید ، آنها را در جعبه متن Clipboard تایپ کنید. با این کار متن ذخیره می شود تا در هنگام نهایی کردن استوری خود در برنامه اینستاگرام ، به راحتی آن را کپی و پیست کنید.

۱۰٫ اگر گردش کار اعلان تلفن همراه را قبلاً تنظیم نکرده اید ، روی نماد زنگ کلیک کنید و مراحل را طبق درخواست خود انجام دهید. فقط در اولین باری که برنامه Story را تعیین می کنید باید این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که نمی توانید از گزینه انتشار مستقیم با Instagram Stories استفاده کنید زیرا اینستاگرام اجازه آن را نمی دهد.

برای بعداً روی برنامه کلیک کنید ، تاریخ و زمان خود را انتخاب کنید و روی انجام شد کلیک کنید . برای برنامه ریزی Story خود ، روی دکمه Green Schedule کلیک کنید.

مرحله ۲: داستان خود را نهایی و منتشر کنید

وقتی زمان پخش مستقیم داستان شما فرا رسید ، از طریق برنامه Hootsuite اخطار فشاری دریافت خواهید کرد. از اینجا ، می توانید Story خود را فقط با چند کلیک منتشر کنید.

۱٫ برای باز کردن پیش نمایش داستان خود ، روی اعلان ضربه بزنید و سپس روی Open in Instagram کلیک کنید . با این کار برنامه اینستاگرام باز می شود.

مهم: Story به هر حساب وارد شده ارسال خواهد شد. اگر بیش از یک نمایه اینستاگرام دارید ، مطمئن شوید که به سیستم موردنظر وارد شده اید.

۲٫ در برنامه Instagram ، روی نماد دوربین در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید ، سپس روی نماد گالری در پایین سمت راست ضربه بزنید . تصاویر و فیلم هایی که برای Story خود آماده کرده اید به عنوان جدیدترین موارد موجود در دوربین شما ظاهر می شود.

۳٫ اگر Story شما شامل چندین عکس و فیلم است ، روی Select Multiple ضربه بزنید ، سپس همه اجزای Story خود را انتخاب کنید و روی Next ضربه بزنید . اگر Story شما فقط شامل یک عکس یا فیلم است ، به سادگی روی آن مورد ضربه بزنید.

۴٫ اکنون می توانید هر یک از اجزای متنی تعاملی را به Story خود اضافه کنید. تمام متنی که در Hootsuite وارد کرده اید به کلیپ بورد شما اضافه شده است ، بنابراین می توانید آن را در مکان صحیح جای گذاری کنید. به عنوان مثال ، برای افزودن متن هشتگ خود ، یک برچسب هشتگ اضافه کنید یا یک جعبه متن را باز کنید ، سپس بر روی ضربه بزنید و نگه دارید و گزینه Paste را برای جایگذاری در متن خود انتخاب کنید.

۵٫ اگر می خواهید تصاویر خود را ویرایش کنید ، می توانید از برچسب ها ، ابزارهای طراحی و فیلترهای اینستاگرام استفاده کنید. پس از پایان کار ، روی ارسال به ضربه بزنید . این یک فرصت خوب برای بررسی مجدد ورود به سیستم حساب کاربری مناسب اینستاگرام با مشاهده عکس پروفایل است.

۶٫ برای انتشار استوری خود ، روی Share در کنار Story خود ضربه بزنید .

فیلم زیر را مشاهده کنید تا کل مراحل برنامه ریزی Instagram Stories را مشاهده کنید.

 

 

برای خرید فالوور کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست